קשובים לך

בדיקת שמיעה

באודיופון נערכות בדיקות שמיעה לכל מטרה:

•    בדיקת שמיעה מקיפה ומדוייקת, במסגרת בירור רפואי של תופעות שונות כמו: ירידה בשמיעה, סחרחורת, טנטון, חשד לירידה פתאומית בשמיעה, דלקות אוזנים חוזרות, נוזלים באוזן התיכונה וכיו"ב.
•    בדיקות תקופתיות לרפואה תעסוקתית.
•    בדיקות שמיעה לילדים ופעוטות החל מגיל שנה.
•    בדיקות שמיעה לצורך התאמת מכשירי שמיעה.
•    בדיקת טימפנומטריה.

כדאי לדעת...
?    בדיקות השמיעה באודיופון מתבצעות על ידי צוות קלינאי תקשורת מקצועי ומיומן.
?    חדרי הבדיקה בסניפי אודיופון נגישים לנכים.
?    ניתוח הבדיקה וסיכומה מבוצעים מיידית וניתנים במקום.


לבדיקת שמיעה ללא המתנה התקשרו עכשיו:
1-700-55-80-90

גוף האדם הוא ללא ספק מכונה פלאית ומדהימה. העין היא עדשת המצלמה הטובה בתבל, המוח הוא המחשב המתוחכם ביותר, והאוזניים הן מערכת שמע משוכללת במיוחד. עם זאת, במרוצת השנים, גם גוף האדם מתעייף. לדוגמה, 33% מבני 65 ומעלה סובלים ברמה כזו או אחרת מליקויי שמיעה. כמו כן, ליקויי שמיעה יכולים להופיע גם בגילאים אחרים ואפילו אצל ילדים ותינוקות.

אם אתם מרגישים שאתם סובלים מירידה בשמיעה, תשמחו לדעת כי קיימים כיום פתרונות מצוינים ואפקטיביים לבעיה זו. למעשה, הטכנולוגיה מבחינת מכשירי שמיעה בעולם נמצאת בהתפתחות מסחררת. מכשירי השמיעה הזמינים כיום בשוק הם מכשירים אלגנטיים, קטנים, מתוחכמים וכמובן – אפקטיביים. עם זאת, רכישת מכשיר שמיעה איננה עניין של מה בכך. מדובר בתהליך אשר מתחיל עם זיהוי ירידה בשמיעה וממשיך עם בדיקת שמיעה מקצועית.

מדוע מבצעים בדיקת שמיעה?

לבדיקת השמיעה מספר מטרות: ראשית, היא נועדה לבחון את רמת ירידת השמיעה וסוג הירידה (ירידה הולכתית או תחושתית-עצבית). שנית, מטרתה לבדוק האם ירידה השמיעה היא סימטרית בשתי האוזניים או האם קיימת ירידה בשמיעה רק באחת מהן. הבדיקה מאבחנת את סוג הפגיעה בשמיעה ואת חומרת המצב (למשל – האם מדובר בפגיעה בעצבים המקשרים בין האוזן למוח, האם הפגיעה היא באוזן הפנימית, או שמא מדובר בפגיעה בהולכת גלי קול).
 
כאשר מדובר על בדיקת שמיעה לילדים או תינוקות, חשוב לבצע את הבדיקה ברגע הראשון בו עולה חשש מפני שמיעה לקויה. זכרו, בעיות שמיעה עלולות לפגוע בהתפתחותו של הילד (למשל ברכישת שפה) ולערער את ביטחונו העצמי.
לעיתים, הבדיקה המקצועית נערכת לאנשים אשר חשופים לרעשים באופן קבוע (לדוגמה – עובדי מפעלים או מוסיקאים), או מטופלים אשר נוטלים תרופות שיכולות להזיק לשמיעה.
 
בניגוד לבדיקת ראייה, אשר נמשכת זמן קצר בלבד (ומסתיימת באותו היום), בדיקת שמיעה היא תהליך מורכב יותר. כמו כן, גם התאמת מכשיר שמיעה איננה עניין של יום אחד. למעשה, בדיוק כפי שירידה בשמיעה היא תהליך הדרגתי, כך גם הטיפול בתופעה מורכב ממספר שלבים.

מתי עליכם לגשת לבדיקת שמיעה?

נשאלת השאלה, מתי ללכת לבדיקת שמיעה. ובכן, התשובה לכך משתנה כמובן מאדם לאדם. על פי רוב, ניתן לזהות ירידה בשמיעה במספר אופנים. בין התסמינים הבולטים אשר יכולים להעיד על ירידה בשמיעה ניתן למנות את התופעות הבאות:

  • קושי בהבנת דיבור, בעיקר במצבים בהם ישנם רעשי רקע (וצורך לבקש מבני שיחתכם לחזור על דבריהם). קראו כאן על הפער שבין שמיעה מול הבנה.
  • קושי בשמיעת רדיו וטלוויזיה.
  • צלצולים או שריקות מטרידות באוזניים.
  • עייפות או עצבנות בגלל המאמץ לשמוע.
  • בעיות בשיווי משקל או סחרחורות.

אם אחת מהתופעות הנ"ל נכונה לגביכם, ייתכן ואתם סובלים מירידה בשמיעה. זהו השלב בו עליכם לפנות לבדיקת שמיעה. הבדיקה נערכת על ידי קלינאי תקשורת מומחה ומטרתה לבחון מהן יכולות השמיעה שלכם. בדיקת שמיעה מקצועית בודקת האם האוזניים מבצעות את שלושת הפעולות המוטלות עליהן – קליטת גלי קול, תרגום גלי הקול לכדי אותות חשמליים, והעברת האותות אל המוח לצורך פענוחם לצלילים.
הפרעות שמיעה מתחלקות בדרך כלל לשני סוגים עיקריים – הפרעות הולכה הנגרמות כתוצאה מחסימת גלי קול בדרכם אל האוזן הפנימית, והפרעות עצביות אשר נגרמות בגין "תקלה" בהעברת האותות החשמליים הנקלטים אל המוח. במהלך בדיקת שמיעה, קלינאי התקשורת יבדוק מהם טווחי העוצמה בהם אתם שומעים.

לאחר הבדיקה


לאחר בדיקת שמיעה, קלינאי התקשורת יעביר לכם את הנתונים ויקבע האם מכשיר שמיעה יוכל לסייע לכם (או שמא אתם זקוקים לטיפול רפואי אחר). כעת, במידה שהחלטתם על טיפול באמצעות מכשיר שמיעה, מתחיל שלב של התאמת מכשיר שמיעה. גם כאן, מדובר במהלך מורכב הנמשך מספר שבועות וכולל כמה מפגשים ותהליך הסתגלות הדרגתי למכשיר השמיעה.

אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי