קשובים לך

סוגים של מכשירי שמיעה

ניתן לסווג מכשירי שמיעה גם על-פי המיקום בו הם מורכבים ביחס לאוזן. קיימים ארבעה סוגים של מכשירים:

מכשירי שמיעה מאחורי האוזן

(BTE - Behind the Ear)

המכשיר עצמו יושב מאחורי אפרכסת האוזן. באמצעות צינורית דקה ושקופה מכשיר השמיעה מתחבר אל אוזניה מותאמת אישית, שבאמצעותה מועבר הקול המוגבר מהמכשיר אל תעלת האוזן. מכשירים אלה הינם חזקים יחסית לסוגי המכשירים האחרים ובדרך כלל משמשים אנשים בעלי ירידות שמיעה בינוניות וחמורות. על פי רוב, ניתן לתפעל מכשירים אלה ביתר קלות מאשר סוגי המכשירים האחרים, וזהו שיקול שיש לקחת בחשבון במכלול השיקולים לרכישת מכשיר שמיעה. אודיופון מציעה מכשירי שמיעה מאחורי האוזן אשר מלבד היותם מצוידים במיטב הטכנולוגיה הם גם מהווים את המילה האחרונה מבחינת עיצוב וארגונומיה, וחלקם זכו בפרסי עיצוב בינלאומיים יוקרתיים. שכח כל מה שחשבת על מכשירי BTE: כיום, אודיופון מציעה גם מכשירי BTE המיועדים לירידות שמיעה מסוג מסוים, שהינם הקטנים מסוגם בעולם ולמעשה לא ניתן להבחין בהם כלל.

מכשירי שמיעה  בתוך האוזן

(ITE - In the Ear)

מכשירי שמיעה אלה ממוקמים בחלל האמצעי של האפרכסת ובחלק מתעלת האוזן. אלו מכשירים נוחים מאד, כאשר המתגים השונים של המכשיר נמצאים על-גבי צידו החיצוני של המכשיר לתפעול קל ונוח.

מכשירים בתוך תעלת האוזן

(ITC - In the Canal)

מכשירי שמיעה אלה ממוקמים עמוק יותר בתעלת האוזן ובדרך כלל חלק החיצוני משיק לפתח תעלת האוזן. חלקם החיצוני קטן יותר מאלה של מכשירי ה-ITE. בדומה למכשירי ה-ITE, על גבי חלקו החיצוני של המכשיר מצויים מתגי ההפעלה השונים שלו.

מכשירים לגמרי בתוך תעלת האוזן

(CIC - Completely in the Canal)

אלו הם מכשירים קטנטנים במיוחד אשר ייצורם התאפשר הודות לשימוש בטכנולוגיות מזעור מתקדמות. המכשירים יושבים עמוק בתוך תעלת האוזן, ובשל צורתם הזהה לתעלת האוזן הם יושבים בצורה נוחה ונסתרת בתעלת האוזן. חלקו העליון (החיצוני) של המכשיר הינו כהה מעט כך שישתלב בצורה מוצללת בתוך תעלת האוזן.

למכשירים אלה מספר יתרונות מבחינה אקוסטית וקוסמטית:

  • בשל הקרבה היחסית לעור התוף, מכשירי שמיעה אלה מספקים תחושת הגברה טובה גם בשימוש בפחות הגברה ביחס לסוגי מכשירים אחרים ואיכות הצליל טבעית יותר.
  • בעיית הצפצוף (פידבק) נפתרת כמעט לחלוטין.
  • הם נוחים ביותר לשימוש עם הטלפון.
  • המכשיר הינו למעשה נסתר לחלוטין ונותן מענה קוסמטי מיטבי לאלו המעוניינים להצניעו.

עד לאחרונה היו מכשירי שמיעה ה-CIC (לגמרי בתוך תעלת האוזן) הקטנים ביותר מסוגם, ולמעשה לא היה ניתן להבחין בהם כאשר הם מורכבים. אולם, כיום ישנם סוגים שונים של מכשירי BTE (מאחורי האוזן) קטנים ביותר אשר כמעט לא ניתן להבחין בהם.
הדבר החשוב ביותר בהתאמת מכשיר שמיעה הוא שמכשיר השמיעה ייתן את ההגברה המיטבית לפי הנתונים האישיים שלכם. לעתים, ישנם מקרים בהם לא ניתן להתאים מכשיר CIC בשל נתונים אנטומיים של המשתמש, כגון תעלת אוזן צרה בעלת נפח שאינו מספיק למכשיר שמיעה מסוג זה או בשל סוג ירידת השמיעה. לקטלוג מכשירי השמיעה של אודיופון >>

רוצים שנעזור לכם לבחור את המכשיר שיתאים לכם בדיוק? צוות המומחים של אודיופון ישמח לעמוד לרשותכם. צרו איתנו קשר בטלפון >> 04-866-73-37 או כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.

<< לעמוד קודם
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי