קשובים לך

התאמה אישית של מכשירי השמיעה

התאמת מכשירי שמיעה היא עיסוק למקצוענים בלבד, עיסוק הנע בין מדע לאומנות.
לאחר ביצוע בדיקת שמיעה וקבלת תוצאותיה, ניתן יהיה לקבוע את מהות הטיפול הרצוי. קלינאי התקשורת יבחן את תוצאות הבדיקה וימליץ לכם בדבר הצורך במכשיר שמיעה.

כשבידכם תוצאות בדיקת השמיעה, תיקבע לכם באודיופון פגישת ייעוץ והתאמה ללא כל התחייבות מצידכם. במהלך הפגישה, קלינאי התקשורת יקשיב לבקשותיכם והעדפותיכם וימליץ לכם על המכשיר האידיאלי עבורכם. קלינאי התקשורת ייתן המלצה זו בהתבסס, בין היתר, על שיקולים רבים כגון חומרת ירידת השמיעה שלכם, אופייה, התאמה לאורח חייכם, ניסיון קודם עם מכשירי שמיעה והמבנה האנטומי של האוזן שלכם. במהלך הפגישה ייקח קלינאי התקשורת דגימה של האוזן שלכם על-מנת להכין מהמידה שנוצרה את גוף מכשיר השמיעה או האוזניה המחוברת אליו (בהתאם לסוג המכשיר המומלץ).

בפגישה הבאה, קלינאי התקשורת ימסור לכם את מכשיר השמיעה ויבצע בו סדרת בדיקות, כיול וכוונון של התוכנה המצויה בו לשם התאמה מושלמת לנתונים שלכם. המכשיר יישאר ברשותכם לתקופת ניסיון של בין חודש לחודשיים (בהתאם לסוג המכשיר) כדי לוודא שהוא עונה על צורכיכם וציפיותיכם.

במקרה שבמהלך תקופת הניסיון אינכם שבעי רצון מסיבה כלשהי מהמכשיר שהותאם לכם, באודיופון יוחזר לכם מלוא כספכם מיד (בניכוי עלות האוזניה או גוף המכשיר).

כמה עובדות על התאמת מכשיר שמיעה

  • כיום, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת בתחום, התאמת מכשיר שמיעה נעשית באופן ספציפי ומדויק. למעשה, ניתן לומר כי כשם שאין שני אנשים זהים, אין שני מכשירי שמיעה אשר מכוונים ומכוילים בדיוק באותו האופן.
  • התאמת מכשיר שמיעה לאדם היא מהלך מורכב ביותר אשר מתחיל עם אבחון רפואי של לקות השמיעה, ממשיך בבדיקת שמיעה מקצועית על ידי קלינאי תקשורת, ומסתיים רק לאחר תקופת הסתגלות למכשיר השמיעה החדש.

    ישנם שני סוגים עיקריים של מכשירי שמיעה אופציונליים – מכשירים חיצוניים אשר ממוקמים מאחורי האוזן, ומכשירים פנימיים המוחדרים אל תעלת השמע. מכשיר השמיעה מותאם על בסיס האבחנה הרפואית ובדיקת השמיעה המקצועית.
  • לעיתים, מומלץ להתאים שני מכשירי שמיעה לשתי האוזניים, וזאת כאשר הלקות היא דו-צדדית.
  • אם לאחר התאמת מכשיר שמיעה ישנו קושי מסוים להתרגל, אין סיבה לחשש. מדובר בתהליך טבעי אשר יכול לקחת מספר שבועות.
  • בתחילת הדרך, מומלץ להרכיב את מכשיר השמיעה ולהשתמש בו באופן הדרגתי. למשל, להתחיל עם שימוש ביתי של כמה שעות, ולאט לאט לעבור גם להרכבת המכשיר באזורים רועשים יותר.
  • התאמת מכשיר שמיעה הוא תהליך אשר טומן בחובו התייחסות למספר אלמנטים כגון אופי לקות השמיעה, חומרתה של הלקות, מבנה האוזן וצרכיו של הלקוח.
<< לעמוד קודם
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי