קשובים לך

מבנה מכשיר שמיעה

בהכללה, ניתן לומר כי מכשיר שמיעה הינו מגבר קול זעיר. כל מכשיר שמיעה מכיל שלושה חלקים עיקריים: מיקרופון אשר קולט את אותות הקול, מעבד וממיר אותן לאותות חשמליים, אמפליפייר (מגבר) המגביר את האותות ורסיבר המעביר את האותות המוגברים אל האוזן כאותות קול. מכשירי שמיעה פועלים באמצעות סוללות קטנות הניתנות להחלפה.

אולם, אם מכשיר שמיעה היה יודע רק לעשות זאת, היה לו שימוש מאד מוגבל. אם הוא היה מגביר את כל הקולות הנקלטים באופן שווה הוא היה עלול להיות בלתי יעיל מכיוון שלכל אדם ירידת שמיעה שונה. לחלק מהאנשים ירידת שמיעה בצלילים הגבוהים, ולחלקם ירידה בצלילים הבינוניים או הנמוכים. תבנית ירידת השמיעה יכולה להיות ייחודית לאדם כמו טביעת אצבעותיו. לאנשים בעלי ירידת שמיעה ייתכנו עוצמות נוחות שמיעה (עוצמת הקול בה הכי נוח לאדם לשמוע צליל מסוים) שונות לגבי צלילים שונים.

לכן על מכשיר השמיעה להיות סלקטיבי מאד באופן שהוא מגביר קול עבור המשתמש בו.

מכשירי השמיעה הדיגיטליים מכילים בנוסף מחשב זעיר. אותו מחשב הוא שבב שבו נשתלו אלגוריתמים מתמטיים-אקוסטיים. שבב זה מבצע עיבוד של אותות הקול (שהומרו לאותות ספרתיים) בהתאם לנתוני המשתמש על-מנת להעניק לו את ההגברה המיטבית בהתאם לצרכיו הייחודיים.

כל מכשיר שמיעה שהנכם רוכשים צריך לסייע לכם לפצות על ירידת השמיעה ולשבת באופן נוח באוזנכם. לא פחות חשובה היא גישתו ומחויבותו של רוכש המכשיר. יש להשקיע זמן ודבקות על-מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר האפשריות ממכשיר שמיעה כלשהו.

באודיופון ניתן לנסות את המכשירים לתקופה לא מבוטלת - בין חודש לחודשיים בהתאם לסוג המכשיר - זאת על-מנת שתוכלו להיות בטוחים כי המכשיר עונה על ציפיותיכם.

אנו עומדים לרשותכם לבחירת המכשירים המתאימים ביותר עבורכם.

 

<< לעמוד קודם
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי