קשובים לך

בדיקת שמיעה בגיל השלישי

30 יוני, 2016

חשיבות בדיקת השמיעה בגיל השלישי

הגיל השלישי הוא גיל שיש בו אתגרים רבים. בגיל זה הגוף נחלש ומתחיל לסבול מבעיות בריאות רבות. בכל גיל ובמיוחד במהלך הגיל השלישי מומלץ לבצע בדיקות רפואיות תקופתיות. אחת הבדיקות שכדאי לבצע באופן שגרתי החל מגיל 60 והלאה היא בדיקת שמיעה. בדיקה זו מסוגלת לזהות בעיות שמיעה ולקבל טיפול נאות עבורן. יש לעשות את הבדיקה כאשר קיים חשד כי השמיעה שלנו הידרדרה או נפגעה.

מדוע אנשים בני הגיל השלישי צריכים להיבדק?

אנשים בני הגיל השלישי צריכים לבדוק את השמיעה שלהם באופן סדיר.בגיל זה חשוב לבדוק את השמיעה כי כאשר קיימות בעיות שמיעה איכות החיים עלולה להיפגע בצורה משמעותית. כאשר השמיעה נפגעת עלול להיפגע גם הביטחון העצמי,ועלולה להיגרם מבוכה ואפילו חוסר אונים ואובדן חלק מהעצמאות האישית של הנפגע. על ידי בדיקת השמיעה ניתן לקבוע מה חומרת בעיית השמיעה שלנו. על פי תוצאות הבדיקה יוכלו הרופאים להתאים לנפגע מכשיר שמיעה אשר ישפר את מצב שמיעתו של החולה.

כיצד בדיקת השמיעה מסייעת באבחון מחלות אחרות?

לעיתים בדיקת שמיעה יכולה לסייע באבחון של מחלות אחרות. בעיות שמיעה יכולות להוות סימן לבעיות נוירולוגיות שונות. בדרך כלל כאשר יכולת השמיעה אובדת החולה נאלץ לעבוד מספר בדיקות לבד מבדיקות שמיעה. בדיקות משלימות אלו יכולות להיות בדיקות כלליות ובדיקות שיש להן פוטנציאל לגלות את מקור הבעיה. המקור לבעיית השמיעה יכול להיות מוחי אך הוא יכול להיות גם באוזן עצמה. חשוב לברר את מקור בעיות השמיעה כי בדיקה זו יכולה לאפשר למטופל לקבל טיפול רפואי איכותי מאוד שישפר את איכות החיים שלו.

כיצד בדיקת שמיעה יכולה לשפר את איכות החיים שלכם?

בדיקת שמיעה יכולה לשפר את איכות החיים המטופל באופן משמעותי. על ידי בדיקת שמיעה ניתן לגלות האם קיימים סימפטומים בעייתים ביכולת השמיעה של המטופל. לאחר הבדיקה יוכלו הרופאים לדעת בוודאות מה איכות השמיעה של המטופל ויוכלו לשפר אותה במגוון דרכים. ניתן לשפר את איכות השמיעה על ידי שימוש במכשירי שמיעה. מכשירי שמיעה הם מותאמים אישית לכל אדם. ההתאמה האישית של מכשיר השמיעה יכולה לאפשר לכל אחד לשמוע טוב יותר במצבים שונים כמו צפייה בטלוויזיה, שיחה עם חברים, האזנה למוזיקה או הליכה ברחוב. בדיקת השמיעה יכולה לאפשר למטופל להיערך באופן מותאם יותר ליכולות הפיזיות שלו ולדעת איך לטפל בעצמו טוב יותר. בדיקה זו תאפשר למטופל להתחזק ולהרגיש יותר בטוח בעצמו לאחר שיקבל טיפול ויוכל לחזור לשמוע באופן טוב יותר.

מהן אפשרויות הטיפול בשמיעה פגומה?

אין הרבה אפשרויות טיפול שאפשר לקבל לאחר שבדיקת השמיעה המתקבלת הינה שלילית. ברוב המקרים של אובדן יכולת השמיעה או אובדן חלקי של יכולת זאת נהוג להתחיל להשתמש במכשיר שמיעה. בדיקת שמיעה יכולה לאפשר למטופל לקבל מכשיר שמיעה מותאם אישית לאוזן וליכולת השמיעה האישית שלו. לאחר שיהיה לו מכשיר שמיעה יוכל המטופל ללכת לפגישות טיפול וייעוץ אצל קלינאית תקשורת שתלמד אותו איך להשתמש במכשיר באופן הטוב ביותר.

<< לעמוד קודם
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי