קשובים לך

כיצד לבחור מכשיר שמיעה איכותי?

29 ספטמבר, 2016


החלטנו להקדיש מאמר זה להסבר מפורט בו ניתן טיפים שיעזרו לכם בבחירת מכשירי שמיעה.

על סמך מה ניתן לקבוע כי החברה שפניתם אליה אכן מספקת ציוד איכותי?

  • כהוכחה מינימלית שצריכה להיות אצל כל חברה שמכבדת את עצמה היא רישיון למכירת ציוד רפואי. כל חברה שמחזיקה ברישיון זה, שומרת בקנאות על המוניטין שלה ועובדת על פי תקנים המקובלים בעולם. מצב אידאלי – בו החברה שהנכם רוכשים ממנה ציוד היא המשווקת הרשמית של יצרן. כך ההסתברות למכירת ציוד לא איכותי נמוכה יותר.
  • בררו היכן החברה מבצעת תיקונים למכשירי שמיעה – האם התיקונים מתבצעים במקום או שעליהם לשלוח את המכשיר לסניף אחר. כמובן כי עדיף שהתקלות תטופלנה במקום וכך תמנעו מהמתנה ארוכה. כמו כן, בדקו האם קיימת אחריות יצרן של שנה לפחות.

מחיר

מחיר המוצר תלוי בגורמים רבים: מידת אובדן השמיעה, כמות הביקורים שלכם אצל המומחה, הטכנולוגיות בה בנויים מכשירי שמיעה ועוד. לדוגמה, חידושים טכנולוגים יעלו בדרך כלל יותר.

במקרה של אובדן שמיעה דו-צדדי הפתרון הטוב ביותר הוא להשתמש בשני מכשירי שמיעה אשר מעבר לשמע גם יעזרו לאתר את כיוון הצליל, דבר שישפיע מאוד על התמצאות במרחב וביטחונכם האישי.

מתי עליי להחליף למכשיר שמיעה חדש?

מכשירי שמיעה באיכות גבוהה יכולים לשמש לפחות כ5-6 שנים. כמובן, שזה תלוי במידה רבה בטיפול היומיומי. בהתאם להוראות המגיעות יחד עם הציוד, יש לנקות את המכשיר באופן עצמאי ולבצע גם תחזוקה מונעת.


האם אצטרך להתרגל למכשיר?

ייתכן שבשימושים הראשוניים במכשיר השמיעה, תרגישו שהצלילים "לא טבעיים". תנו זמן לעצמכם להתרגל למכשיר החדש - זה בסדר וזה תהליך טבעי לגמרי. כמו כן, ניתן לפנות בעת הצורך לאנשי המקצוע במכון שמיעה על מנת שיסייעו לכם להתגבר על הבעיה, באם קיימת, על מנת שתוכלו ליהנות ממכשיר השמיעה שלכם באופן אופטימלי.


התאמת מכשיר השמיעה

על מנת להמנע מאכזבות מיותרות, בעת בחירת המכשיר התייעצו עם איש מקצוע מיומן. חשוב לבחור את המכשיר יחד עם איש מקצוע, על מנת שידאג להתאים לכם את מכשיר השמיעה באופן אישי, בהתאם לצרכים שלכם.

מכשירי שמיעה מודרניים הם בעלי יכולות טכנולוגיות גבוהות. עם זאת, הגדרות והתאמות לא נכונות, עלולות לגרום לכך שהמשתמש במכשיר יהיה מאוכזב מהמוצר ואף יאשים את היצרן באיכות ירודה של המכשיר.

אם כל התהליך נעשה בצורה מקצועית – התוצאה תהיה בהתאם. המפתח להצלחה הוא שילוב של טכנולוגיות מתקדמות ושיתוף פעולה של המומחה והלקוח.

המשימה העיקרית של המומחה, היא שתפיקו את המיטב ממכשיר השמיעה שלכם ובכך תשפרו את איכות חייכם. 

להרחבה על התאמת מכשירי שמיעה >>

<< לעמוד קודם
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי