קשובים לך

כשטכנולוגיה משנה את המציאות: עולם מכשירי השמיעה

29 אוגוסט, 2016

המאה ה-21 היא ללא ספק מאת ההמצאות. ההתקדמות הטכנולוגית שהתרחשה בה היא עצומה ואין ספור המצאות שינו את חיינו מן הקצה אל הקצה. הסמארטפונים, המכוניות האוטונומיות, הרחפנים והמזל"טים כל אלו הם חלק מההמצאות המיוחדות שהמאה הזאת ראתה והם עתידים להמשיך ולהשפיע על חיינו גם בעשורים הקרובים.

כמו כן, גם בתחום הרפואי נתקלנו בהמצאות ששינו את חיינו, אחת מהן היא מכשירי השמיעה. אז נכון, מכשירי השמיעה הומצאו עוד במאה הקודמת אך ההתקדמות שחלה בהם במאה הנוכחית היא עצומה והשפעתם של המכשירים ניכרת על עולמם של לקויי השמיעה. אין לתאר מהי החוויה של אדם שבקושי שומע לגלות פתאום עולם חדש ולשמוע את המתרחש סביבו וכל זאת תודות למכשירי השמיעה. לפיכך, מכשירי השמיעה משנים את המציאות סביבנו.

כיצד נבחר את מכשיר השמיעה המתאים ביותר?

עולם מכשירי השמיעה הוא רחב ויש אין ספור מכשירים הקיימים בשוק. חשוב מאוד לא לבחור במכשיר שמיעה באופן אקראי אלא להיוועץ באנשי מקצוע אשר יכוונו אותנו אל המכשיר הנכון. בין אנשי המקצוע שמומלץ להיוועץ בהם בכדי לבחור את המכשיר הטוב ביותר הוא אנשי המקצוע במכון השמיעה. ניתן להיוועץ גם בקלינאי תקשורת / אודיולוג אשר זהו תחום התמחותו. חשוב להבין כי בגלל שעולם המכשירים הוא כה רחב ומקיף, אזי יש צורך בהתאמה אישית של מכשיר השמיעה אל המשתמש בו. ככל שתרבו להיוועץ בכמה שיותר גורמים, כמובן במידה הנכונה, אזי תגיעו אל המכשיר הטוב ביותר עבורכם. כמובן שחשוב להתחשב בגורמים נוספים כמו המחיר של המכשיר אך בגדול ההתאמה האישית למכשיר היא החשובה ביותר.

סיפורו של א' וכיצד מכשירי שמיעה הצילו אותו

א' נולד כבד שמיעה בגלל פגם גנטי מולד. עד גיל 6, הוא נאלץ לקרוא בעיקר שפתיים ולהתנהל בעולם כאילו הוא אינו שומע דבר. והנה ברגע אחד, כאשר הלך לרופא וזה המליץ לו על מכשירי שמיעה חדשים שיכולים לעזור לו לשמוע, השתנו חייו. מהרגע שהתחיל ללכת לבית ספר יסודי החל לשמוע והתנהל כמו כל ילד אחר, הוא הפך למצטיין בלימודים ולאהוב על ידי הילדים האחרים. חשוב לציין, כי מכשיר השמיעה של א' היה קטנטן, לא נראה כמעט לעין, וכך א' לא היה צריך לחוש בושה או חריג, מה שהקנה לו ביטחון עצמי גבוה. מכשיר השמיעה של א' באמת שינה את חייו ואין ספק שסיפור זה הוא רק דוגמא אחת לעוד סיפורים רבים שקרו וקורים יום יום שעה שעה.

מהן התועלות הנוספות של מכשירי שמיעה?

כמובן שלפני שאנו הולכים לבחור מכשיר שמיעה, אנו קודם צריכים לבדוק כי אכן אנו זקוקים למכשיר שמיעה, כאשר הירידה בשמיעה אינה תמיד מאובחנת בתחילתה אלא רק לאחר זמן מסוים. חשוב להבין כי לצד העובדה שאנו חווים ירידה בשמיעה מתווספות במקרים רבים בעיות חברתיות ורגשיות. זוהי סיבה מרכזית נוספת מדוע מכשיר שמיעה הוא כה חשוב כאשר הוא עשוי לסייע לנו בבעיות חברתיות שצצות כתוצאה מבעיות השמיעה.


אולי יעניין אתכם גם:

שיקולים מומלצים ברכישת מכשירי שמיעה >>


מכון שמיעה: 3 שירותים עיקריים שתוכלו לקבל >>


<< לעמוד קודם
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי