קשובים לך

סוללות/בטריות למכשירי שמיעה

כל מכשיר שמיעה פועל באמצעות סוללה/בטריה. מרבית מכשירי השמיעה פועלים באמצעות סוללות קטנות בגדלים שונים בהתאם לסוג מכשיר השמיעה.
מאחר שמכשיר השמיעה אינו יכול לפעול ללא סוללה, חשוב להקפיד לרכוש סוללות מאיכות מעולה אשר יכולות לספק אנרגיה למכשיר במשך זמן ממושך.

 

אודיופון מספקת סוללות באיכות גבוהה ביותר ובעלות חיי מדף ארוכים מאד.

להזמנת סוללות או קבלת מידע נוסף צרו קשר

 

זמן הפעולה של הסוללה, כלומר כמה שעות (או ימים) הסוללה מחזיקה מעמד, משתנה בהתאם לשלושה גורמים עיקריים:

 • הקיבולת של הסוללה. כאשר מדובר ביצרן סוללות רציני, ניתן למצוא נתון זה על גב האריזה של חבילת הסוללות.
 • עוצמת ההגברה של המכשיר ונתוני צריכת החשמל שלו.
 • משך הזמן בו נעשה שימוש במכשיר בכל יום.

בהתאם לנתונים האלה, קלינאי התקשורת שלכם יוכל לתת לכם אומדן לגבי זמן השימוש בסוללה בטרם יהיה צורך להחליפה. כמו כן, במכשירי שמיעה משוכללים מכשיר השמיעה משמיע אות המתריע בפניו על התרוקנות הסוללה.

כיום, במכשירי השמיעה נעשה שימוש בסוללות אבץ-אוויר (zinc-air). חדירת האוויר אל תוך הסוללה גורמת לתגובה אלקטרו-כימית. מסיבה זו, מצויה מדבקה על-גבי הסוללה. המדבקה חוסמת את מעבר האוויר אל הסוללה. על-מנת להשתמש בסוללה יש להסיר את המדבקה.

ישנם ארבעה גדלים עיקריים של סוללות למכשירי שמיעה. גדלים אלה מצוינים בדרך כלל גם באמצעות צבע על-מנת לזהותן בקלות:

גודל 10 - צהוב
גודל 312 - חום
גודל 13 - כתום
גודל 675 - כחול

להזמנת הסוללות או מידע נוסף צרו קשר 


עצות לשימוש נכון בסוללות

 • כאשר המכשיר אינו בשימוש מומלץ לפתוח לרווחה את בית הסוללה.
 • את הסוללות יש לאחסן במקום קריר ויבש, אך לא במקרר. לא מומלץ להשאיר את הסוללות ברכב, מאחר שהטמפרטורות בו עלולות להיות גבוהות מאד.
 • אין להסיר את המדבקה מהסוללות בטרם התכוונתם לעשות בהן שימוש. סוללות מכשירי השמיעה, שהן מסוג אבץ-אוויר, מתחילות להתרוקן כבר עם הסרת המדבקה מהן גם אם טרם הוכנסו למכשיר השמיעה.
 • יש להרחיק את הסוללות מהישג ידם של ילדים קטנים מחשש לבליעה.

ההתפתחות הטכנולוגית המדהימה בעולם מכשירי השמיעה, הביאה לכך שמכשירים אלה זמינים כיום בגדלים קטנים במיוחד ובמשקל של גרמים בודדים בלבד. חרף גודלם הקטן, מכשירי שמיעה מספקים מענה למרבית בעיות השמע בקרב ילדים ומבוגרים. בדומה לכל מכשיר חשמלי, גם מכשירי שמיעה זקוקים לאנרגיה זמינה. אי לכך, מותקנות בהם סוללות קטנות ומיוחדות.

מטבע הדברים, סוללות מכשירי שמיעה יכולות לפעול ברציפות במשך ימים רבים. משך זמן פעילותן של הסוללות משתנה בהתאם לשלושה פרמטרים מרכזיים – סוג הסוללה, סוג המכשיר וזמן השימוש היומי.

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של סוללות למכשירי שמיעה. כל סוג מסומן בצבע ומספר:

 • סוללות למכשירי שמיעה 10: סוללות אשר מותקנות בדרך כלל במכשירי שמיעה נסתרים בתוך תעלת השמע והן נחשבות לקטנות ביותר בשוק. אלו סוללות יעילות עבור מכשירי שמיעה זעירים, ואורך חייהן הוא בן 3-7 ימים. סוללות אלה מגיעות באריזה עם סימון צהוב.
 • סוללות למכשירי שמיעה 312: סוללות אשר מגיעות באריזה עם סימון חום ואשר מיועדות למכשירי שמיעה זעירים מאחורי האוזן או מכשירי שמיעה סמויים בתוך תעלת האוזן. אורח חייהן נמשך כ-5-10 ימי פעילות.
 • סוללות למכשירי שמיעה 13: סוללות אשר מגיעות באריזות עם סימון כתום ומתאימות למרבית מכשירי השמיעה ה"רגילים" (מכשירי שמיעה קטנים מאחורי האוזן). אורך חייהן נמשך בין שבועיים לשלושה.
 • סוללות למכשירי שמיעה 675: סוללות אלה הן הגדולות ביותר בשוק. הן מגיעות באריזות עם סימון כחול ויכולות להספיק עד ל-28 ימים. מדובר בסלולות אשר מתאימות בדרך לכלל לשימוש במכשירי שמיעה גדולים וחזקים מאחורי האוזן.

 שימו לב, כאשר מכשיר שמיעה לא עובד, החלפת סוללה היא פעמים רבות הפיתרון הנכון. עם זאת, במידה שהחלפת סוללה במכשיר השמיעה לא מסייעת לתפקוד, אין צורך להחליף סוללה פעם נוספת. ניתן לנקות בזהירות את המכשיר (באמצעות המברשת והמטלית שקיבלתם) ו/או לפנות למכון למכשירי שמיעה בכדי לבדוק את תקינות המוצר. אם תרצו, תוכלו לרכוש גם בודק סוללות למכשירי שמיעה אשר יכול לאמוד את עוצמתן של הסוללות בכל רגע נתון.

<< לעמוד קודם
נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
אתר חלופי